Vyberte stránku

Plamének ‚Tae‘

Latinský název Clematis 'Tae'

Popis rostliny

Plamének 'Tae' je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy jsou uspořádány ve vějířovitých květenstvích a mají 4-6 lístků. Listy jsou zelené, vejčité až eliptické. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry a je vhodná pro použití jako živý plot nebo na oporu. Plamének 'Tae' je odolný vůči mrazu až do -20 °C a je vhodný pro pěstování v oblastech s chladným podnebím.

Jak pěstovat Plamének ‚Tae‘

Plamének ‚Tae‘ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která je vysoce odolná a snadno se pěstuje. Je to vytrvalá rostlina s krásnými fialovými květy, které kvetou od června do září. Plamének ‚Tae‘ má rád slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Může být pěstován ve skupinách nebo jako solitéra. Abyste dosáhli nejlepšího výsledku, doporučujeme pravidelně řezat plamének ‚Tae‘. Řez by měl být proveden po skončení kvetení, aby se podpořila nová růstová vlna. Rostlina by měla být také pravidelně zalévána a hnojena. Plamének ‚Tae‘ je náchylný k některým chorobám, jako je například plísňová hniloba. Proto je důležité sledovat stav rostliny a včas provést potřebné opatření.

Využití Plamének ‚Tae‘

Plamének „Tae“ je druh plaménku, který je oblíbený pro svou nádhernou barvu a vzrůst. Je to vytrvalá rostlina, která může být použita k ozdobení zahrad, teras a balkonů. Může být použit jako solitérní rostlina nebo jako součást skupiny rostlin. Plamének „Tae“ má velké, sytě modré květy s bílými skvrnami. Květy se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Rostlina má také zelené listy, které jsou lesklé a vejčité. Plamének „Tae“ je velmi odolný a snadno se pěstuje. Nejlépe se daří v slunných oblastech, ale může tolerovat i částečné stíny. Vyžaduje pravidelnou zálivku a hnojení. Plamének „Tae“ může být použit k vytvoření živého plotu nebo ke zdobení zdi. Může být také použit k ozdobení pergol, altánů nebo jiných struktur. Je to také skvělá volba pro výsadbu v květináčích nebo truhlících.

Botanický popis

Plamének ‘Tae’ je vytrvalá rostlina s krásnými, jemně vonícími květy. Květy jsou bílé s modrými skvrnami a mají průměr asi 5 cm. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry a je oblíbená pro svou nenáročnost na péči. Plamének ‘Tae’ je vhodný pro použití v zahradách, na balkonech nebo na terasách. Je to odolná rostlina, která vyžaduje jen málo zalévání a je schopná růst v širokém rozmezí půdních podmínek.

Původ a rozšíření Plamének ‚Tae‘

Plamének „Tae“ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Japonsku. Tato odrůda byla pojmenována po japonském botanikovi, který ji vyšlechtil. Plamének „Tae“ je hybridem mezi plaménkem japonským (Clematis terniflora) a plaménkem čínským (Clematis chinensis). Plamének „Tae“ se v současnosti pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nenáročnou péči a nádherné květy. Kvete od června do září a má žluté, oranžové nebo růžové květy. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo ve větších truhlících. Plamének „Tae“ je odolný vůči mrazu až do -15 stupňů Celsia. Je vhodný pro pěstování v mírných oblastech, ale může být také pěstován v subtropických oblastech. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírnou zálivku a slunné stanoviště.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Tae‘