Vyberte stránku

Plamének ‚Stasik‘

Latinský název Clematis 'Stasik'

Popis rostliny

Plamének ‚Stasik‘ (Clematis 'Stasik') je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou obklopeny bílými okvětními lístky. Rostlina má dlouhé, silné, převislé větve, které se mohou šplhat až do výšky 3 metrů. Plamének ‚Stasik‘ je odolný vůči mrazu až do -25°C. Nejlépe se mu daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Jeho květy se objevují od června do září.

Jak pěstovat Plamének ‚Stasik‘

Plamének ‘Stasik’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která má krásné sytě fialové květy. Je to vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Pěstování plaménku ‘Stasik’ je snadné a je vhodný pro většinu typů půd. Měl by být vysazen na slunném místě, ale může tolerovat i částečný stín. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Plamének ‘Stasik’ může být řezán zpět po každém kvetení, aby se podpořil jeho růst. Je také důležité, aby byla rostlina pravidelně hnojena, aby byla zdravá a silná. Plamének ‘Stasik’ je odolný vůči mrazu až do -15°C. Je však důležité, aby byla rostlina chráněna před silným větrem a mrazem. V zimě je také důležité, aby byla rostlina zalita, aby se zabránilo jejímu vysychání.

Využití Plamének ‚Stasik‘

Plamének „Stasik“ je šlechtěná odrůda plaménku, která se používá jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou velké, sytě růžové a mají čtyři lístky. Květy se objevují od června do září. Plamének „Stasik“ může být použit v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Může být použit jako solitérní rostlina nebo ve skupinách. Může být také použit k obložení plotu nebo keře. Plamének „Stasik“ je nenáročný na péči a je odolný vůči chorobám. Jeho listy jsou zelené a lesklé. Je to vynikající volba pro ty, kteří hledají okrasnou rostlinu s dlouhým obdobím kvetení.

Botanický popis

Plamének ‘Stasik’ je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na vrcholu zašpičatělé, na bázi srdčité, na okraji drobně zubaté. Květy jsou velké, až 8 cm v průměru, bílé nebo růžové s červenými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Plodem je suchý, černý, luskovitý oříšek. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry.

Původ a rozšíření Plamének ‚Stasik‘

Plamének „Stasik“ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 2005 ve Švýcarsku. Tato odrůda byla vyšlechtěna z křížení dvou jiných odrůd plaménku, Clematis 'Ville de Lyon' a Clematis 'Ernest Markham'. Tento hybrid je velmi odolný a může růst v různých podmínkách. Tato odrůda se rychle rozšířila po celém světě a je oblíbená pro svou nádhernou květinu a odolnost. Jeho květy jsou bílé s fialovými skvrnami a mohou dosahovat průměru až 8 cm. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její listy jsou tmavě zelené. Plamének „Stasik“ je oblíbenou volbou pro pěstování v zahradách a na záhonech. Je to nenáročná rostlina, která může růst v různých podmínkách. Je to také oblíbená volba pro pěstování v květináčích a truhlících.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Stasik‘