Vyberte stránku

Plamének ‚Rouguchi‘

Latinský název Clematis 'Rouguchi'

Popis rostliny

Plamének Rouguchi je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými květy. Květy mají čtyři lístky a jsou bílé s fialovými skvrnami. Rostlina má dlouhé, štíhlé listy a vytváří husté, zelené křoviny. Plamének Rouguchi je obzvláště odolný vůči chorobám a škůdcům, což je pro něj velkou výhodou. Je to nenáročná rostlina, která může růst v jakémkoli typu půdy a ve stínu nebo na slunci. Je to ideální volba pro zahradníky, kteří hledají nenáročnou, ale krásnou rostlinu.

Jak pěstovat Plamének ‚Rouguchi‘

Plamének ‘Rouguchi’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně růžovými květy. Tento druh je velmi snadno pěstovatelný a jeho květy jsou velmi dekorativní. Plamének ‘Rouguchi’ můžete pěstovat ve většině oblastí. Nejlépe se mu daří v teplých, slunných oblastech s dobře odvodněnou půdou. Je také důležité, aby byla půda bohatá na živiny. Plamének ‘Rouguchi’ můžete pěstovat buď ve skupinách nebo jako solitéru. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje pravidelnou zálivku a hnojení. Můžete ji také pravidelně řezat, abyste podpořili její růst. Plamének ‘Rouguchi’ je odolný vůči mrazu až do -15 stupňů Celsia. Je však důležité, abyste ho chránili před silným větrem a mrazem. Plamének ‘Rouguchi’ je nádherná rostlina, která dodá vašemu zahradě jasnou barvu. Je to také velmi snadno pěstovatelná rostlina, která vyžaduje jen minimální údržbu.

Využití Plamének ‚Rouguchi‘

Plamének ‚Rouguchi‘ (Clematis 'Rouguchi') je vytrvalá rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou bílé s růžovými skvrnami a mohou dosáhnout až 10 cm v průměru. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a má velmi silné kořeny. Plamének ‚Rouguchi‘ se nejlépe daří ve slunných oblastech s dobře odvodněnou půdou. Může být použit k ozdobení zahradních plotů, záhonů nebo jako okrasná rostlina na terasách a balkonech. Může také být použit k vytvoření živého plotu nebo ke zkrášlení stromů a stěn. Plamének ‚Rouguchi‘ je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům, což ho činí ideálním pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu. Květy plaménku jsou také velmi atraktivní a mohou být použity k vytvoření krásných aranžmá.

Botanický popis

Plamének ‚Rouguchi‘ (Clematis 'Rouguchi') je vytrvalá liána s hustými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, s dlouhými, špičatými špičkami a zašpičatělými okraji. Květy jsou velké, bílé s fialovými skvrnami a mají 6 lístků. Květy se objevují od června do září. Plodem je malá, černá tobolka. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry.

Původ a rozšíření Plamének ‚Rouguchi‘

Plamének Rouguchi je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Japonsku. Je to kříženec mezi Clematis florida a Clematis viticella. Tato odrůda byla poprvé vypěstována v roce 1973 japonským chovatelem plaménků, panem Rouguchim. Tato odrůda se rychle stala populární díky svým nádherným květům a odolnosti. Její květy jsou velké, měří až 8 cm v průměru a mají sytě fialovou barvu s bílými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Rouguchi je nyní oblíbenou odrůdou plaménku po celém světě. Jeho krásné květy se používají k ozdobení zahrad a parků. Je to také oblíbená odrůda pro pěstování v květináčích.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Rouguchi‘