Vyberte stránku

Plamének ‚Patricia Ann Fretwell‘

Latinský název Clematis 'Patricia Ann Fretwell'

Popis rostliny

Clematis 'Patricia Ann Fretwell' je krásná, vytrvalá rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Její listy jsou ve tvaru srdce a mají zelenou barvu. Květy jsou velké, bílé a plné. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny modrými nebo fialovými lístky. Rostlina je odolná vůči mrazu a je vhodná pro použití v zahradách, na terasách nebo na balkonech. Vyžaduje slunné stanoviště a vlhkou, dobře odvodněnou půdu.

Jak pěstovat Plamének ‚Patricia Ann Fretwell‘

Plamének ‘Patricia Ann Fretwell’ je velmi dekorativní, vytrvalá rostlina, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Je to ideální volba pro použití ve skalkách, na okrajích zahrad nebo jako okrasná rostlina v okrasných truhlících. 1. Vyberte si pro plamének ‘Patricia Ann Fretwell’ vhodné místo. Tato rostlina potřebuje slunné místo s dobrou drenáží. 2. Připravte půdu. Plamének ‘Patricia Ann Fretwell’ preferuje bohatou, živnou půdu s pH mezi 6,0 a 7,5. 3. Přidejte do půdy kompost nebo hnojivo. To pomůže rostlině růst a kvést. 4. Zasaďte plamének ‘Patricia Ann Fretwell’. Ujistěte se, že kořeny jsou dobře uloženy a zalité. 5. Zalévejte rostlinu pravidelně. Plamének ‘Patricia Ann Fretwell’ potřebuje dostatek vody, aby byl zdravý a silný. 6. Ořízněte rostlinu po skončení kvetení. To pomůže rostlině produkovat nové, silné výhonky. 7. Pravidelně kontrolujte rostlinu a odstraňujte choré nebo oslabené výhony. 8. Aplikujte hnojivo každé dva týdny po dobu kvetení. Plamének ‘Patricia Ann Fretwell’ je nenáročná rostlina, která vám poskytne spoustu barevných květů. S trochou péče a lásky se můžete těšit na krásnou rostlinu po celý rok.

Využití Plamének ‚Patricia Ann Fretwell‘

Plamének ‚Patricia Ann Fretwell‘ (Clematis 'Patricia Ann Fretwell') je velmi dekorativní rostlina, která je vhodná pro použití v zahradách, na záhonech a ve skalkách. Její květy jsou velké, sytě růžové barvy s bílými skvrnami. Kvete od června do září. Plamének může dosáhnout výšky až 3 metry a jeho větve se mohou vinout po živých plotů nebo stěnách. Rostlina je nenáročná na péči a je odolná vůči chorobám. Je vhodná pro použití v oblastech s mírným podnebím.

Botanický popis

Plamének ‘Patricia Ann Fretwell’ je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou obklopeny 4-5 cm dlouhými, lesklými, zelenými listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její kořeny mohou být až 2 metry hluboké. Plamének ‘Patricia Ann Fretwell’ je obzvláště odolný vůči chorobám a je vhodný pro použití v široké škále klimatických podmínek. Je to nenáročná rostlina, která dobře roste na slunných až polostinných místech. Je to vynikající volba pro okrasné účely, jako jsou ploty, terasy nebo balkony.

Původ a rozšíření Plamének ‚Patricia Ann Fretwell‘

Plamének „Patricia Ann Fretwell“ (Clematis 'Patricia Ann Fretwell') je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 1993 v Anglii. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis montana var. rubens a Clematis viticella. Je to středně velká rostlina, která dorůstá do výšky 2-3 metrů. Květy jsou velké, měří 4-5 cm v průměru a mají sytě fialovou barvu. Kvete od června do září. Tato odrůda je velmi oblíbená a je široce rozšířena po celém světě. Její květy jsou oblíbené pro jejich krásnou barvu a trvanlivost. Rostlina je odolná vůči chorobám a škůdcům a je snadno pěstovatelná. Je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo jako okrasná rostlina v zahradách.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Patricia Ann Fretwell‘