Vyberte stránku

Plamének ‚Mienie Belle‘

Latinský název Clematis 'Mienie Belle'

Popis rostliny

Plamének ‚Mienie Belle‘ je krásná, vytrvalá rostlina s jemnými, lesklými listy a květy. Květy mají sytě růžovou barvu s bílým středem a jsou velmi dekorativní. Roste do výšky 2-3 metry a má rád slunné stanoviště. Je to nenáročná rostlina a je odolná vůči mrazu. Plamének ‚Mienie Belle‘ je vhodný pro zahradní skalky, ploty nebo jako okrasná rostlina.

Jak pěstovat Plamének ‚Mienie Belle‘

Plamének ‘Mienie Belle’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která je vysoce odolná a snadno se pěstuje. Je to jedna z nejkrásnějších odrůd plaménku, která může vytvářet nádherné květinové aranžmá. Nejprve je třeba vybrat vhodné místo pro pěstování plaménku ‘Mienie Belle’. Mělo by být slunné až polostinné místo s dobře odvodněnou půdou. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Při výsadbě plaménku ‘Mienie Belle’ je třeba dbát na to, aby kořeny byly dobře zakryty půdou. Je třeba zajistit, aby byla rostlina dobře podepřena, protože je velmi vysoká. Můžete použít speciální podpěru nebo jinou podpěru, například plot nebo strom. Plamének ‘Mienie Belle’ potřebuje hodně živin, proto je třeba ho pravidelně hnojit. Nejlépe je použít komplexní hnojivo s vyváženým poměrem dusíku, fosforu a draslíku. Hnojení by mělo být prováděno každé 2-3 týdny po dobu růstu. Plamének ‘Mienie Belle’ je velmi odolný vůči chorobám a škůdcům, ale je třeba jej pravidelně kontrolovat a odstraňovat případné problémy. Plamének ‘Mienie Belle’ je nádherná rostlina, která může vytvořit krásné květinové aranžmá. Je velmi odolná a snadno se pěstuje, takže je vhodná i pro začínající pěstitele.

Využití Plamének ‚Mienie Belle‘

Plamének „Mienie Belle“ je vytrvalá rostlina, která se používá k ozdobení zahrad. Jeho květy jsou velké, sytě růžové a mají tmavě fialové skvrny. Květy se objevují od června do září a mohou být použity k vytvoření krásného pohledu na zahradě. Plamének „Mienie Belle“ může být použit k vytvoření živého plotu nebo ke zdobení stěn, plotů nebo jiných struktur. Může být také použit k vytvoření krásného pohledu na terasách nebo balkonech. Rostlina je nenáročná na údržbu a je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Botanický popis

Plamének ‘Mienie Belle’ je vytrvalá rostlina s krásnými, sytě fialovými květy. Květy mají 4-6 lístků a jsou asi 3-4 cm v průměru. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a tmavě zelenou barvou. Rostlina může dosahovat výšky až 2 metry a šířky 1,5 metru. Plamének ‘Mienie Belle’ kvete od června do září a jeho květy jsou oblíbeným potravinovým zdrojem pro hmyz. Je to nenáročná rostlina, která preferuje slunné stanoviště a úrodnou, dobře odvodněnou půdu.

Původ a rozšíření Plamének ‚Mienie Belle‘

Plamének „Mienie Belle“ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku v roce 1995. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis viticella a Clematis florida. Je to velmi oblíbená odrůda, která se šíří po celém světě. Tato odrůda je charakterizována svými jasně fialovými květy s bílými skvrnami. Květy jsou velké, měří až 8 cm v průměru. Plamének „Mienie Belle“ má také velmi silnou vůni. Tato odrůda je velmi odolná a snadno se pěstuje. Je to dobrá volba pro začínající pěstitele, protože je odolná vůči chorobám a škůdcům. Je to také nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo péče. Plamének „Mienie Belle“ je oblíbenou rostlinou pro okrasné účely. Je to oblíbená volba pro živé ploty, trelazí a aranžmá. Je to také oblíbená volba pro pěstování ve skupinách nebo ve skupinách s jinými druhy plaménků.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Mienie Belle‘