Vyberte stránku

Plamének ‚Kiri Te Kanava‘

Latinský název Clematis 'Kiri Te Kanava'

Popis rostliny

Clematis 'Kiri Te Kanava' je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, bílými květy. Květy mají 4 až 6 lístků a jsou obklopeny širokými, zelenými listy. Rostlina má silné, pružné výhonky, které se mohou vyšplhat až do výšky 3 metrů. Květy se objevují od června do září a jsou oblíbené pro svou vůni. Rostlina je odolná vůči chorobám a je vhodná do skupinových výsadeb.

Jak pěstovat Plamének ‚Kiri Te Kanava‘

Plamének ‘Kiri Te Kanava’ je velmi dekorativní odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Je to stálezelená rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny bílými nebo šedými lístky. Plamének ‘Kiri Te Kanava’ je snadno pěstovatelný a může růst ve většině typů půd. Nejlépe se mu daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Může být také pěstován ve skupinách nebo ve větších skupinách. Plamének ‘Kiri Te Kanava’ by měl být zaléván dostatečně, ale nesmí být přeléván. Rostlina by měla být hnojena každé dva týdny během období růstu. Při pěstování plaménku ‘Kiri Te Kanava’ je také důležité udržovat jeho okolí čisté a volné od plevelů. Plamének ‘Kiri Te Kanava’ může být řezán zpět po skončení období kvetení, aby se podpořil nový růst. Rostlina může být také přesazována každé dva až tři roky, aby se zabránilo jejímu přemnožení.

Využití Plamének ‚Kiri Te Kanava‘

Plamének ‚Kiri Te Kanava‘ je vytrvalá rostlina, která se používá pro dekorativní účely. Je to velmi oblíbená rostlina pro její nádherné květy a listy. Květy jsou bílé s fialovým středem a listy jsou zelené. Rostlina může růst až do výšky 3 metrů a je velmi odolná vůči chorobám. Plamének ‚Kiri Te Kanava‘ je skvělou volbou pro okrasné účely. Jeho květy a listy dodají vaší zahradě nebo terase nádherný vzhled. Může být použit jako živý plot nebo jako okrasná rostlina na zdi. Může být také použit jako okrasná rostlina ve váze nebo na truhle. Plamének ‚Kiri Te Kanava‘ je také skvělou volbou pro pěstování v květináčích. Jeho květy a listy dodají vašemu domu nebo bytu nádherný vzhled. Může být také použit jako okrasná rostlina na parapetu nebo na stolu. Plamének ‚Kiri Te Kanava‘ je také skvělou volbou pro pěstování v zahradě. Jeho květy a listy dodají vaší zahradě nádherný vzhled. Může být také použit jako okrasná rostlina ve skupinách nebo jako solitéra.

Botanický popis

Plamének „Kiri Te Kanava“ je vytrvalá rostlina s krásnými, lesklými listy a dlouhými, přívětivými větvemi. Květy jsou bílé se žlutým středem a mají 4-6 cm v průměru. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny velkými, bílými plody. Plamének „Kiri Te Kanava“ má rád slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Je to nenáročná rostlina, která může dosáhnout výšky až 3 metry.

Původ a rozšíření Plamének ‚Kiri Te Kanava‘

Plamének „Kiri Te Kanava“ je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Novém Zélandu. Tato odrůda byla pojmenována po slavném novozélandském tanečníkovi a choreografovi Kiri Te Kanavovi. Je to středně velký plamének, který má kompaktní růst a dorůstá do výšky 1,5–2 metry. Květy jsou bílé s jemnými fialovými skvrnami. Tato odrůda plaménku se šíří po celém světě. Je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je vhodná pro pěstování ve většině zahradních prostředí a je vysoce odolná vůči chorobám a škůdcům. Je to ideální volba pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu s krásnými květy.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Kiri Te Kanava‘