Vyberte stránku

Plamének ‚Kacper‘

Latinský název Clematis 'Kacper'

Popis rostliny

Plamének Kacper je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, modrofialovými květy. Jeho listy jsou zelené a vejčité. Roste do výšky až 3 metry a jeho květy mohou dosahovat až 15 cm v průměru. Kvete od června do září. Plamének Kacper je odolný vůči chorobám a je vhodný pro použití v zahradách, na balkonech nebo na terasách. Jeho květy jsou velmi atraktivní a mohou být použity jako dekorace.

Jak pěstovat Plamének ‚Kacper‘

Plamének ‚Kacper‘ (Clematis 'Kacper') je velmi krásná a nenáročná rostlina, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Je to vytrvalá liána, která může růst až do výšky 3 metrů. Plamének ‚Kacper‘ je ideální pro použití ve vinutí plotů, zábradlí nebo pergol. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, doporučujeme pěstovat plamének ‚Kacper‘ na slunném místě s dostatkem vody. Rostlina potřebuje hodně živin, takže je nutné ji každoročně hnojit. Je také důležité, abyste ji pravidelně stříhali, abyste podpořili její růst. Plamének ‚Kacper‘ je odolný vůči mrazu až do -15 stupňů Celsia, takže je vhodný pro pěstování v oblastech s chladným podnebím. Je však důležité, abyste jej chránili před silným větrem a mrazem. Pokud se o plamének ‚Kacper‘ správně staráte, můžete se těšit na krásné květy po celé léto. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají nenáročnou a dekorativní rostlinu.

Využití Plamének ‚Kacper‘

Plamének ‚Kacper‘ (Clematis 'Kacper') je vytrvalá rostlina, která se používá k ozdobení zahrad. Jeho květy jsou velké, bílé a mají tmavě fialové skvrny. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její květy mohou být vidět od června do září. Plamének ‚Kacper‘ je odolný vůči mrazu a je vhodný pro pěstování ve většině oblastí. Plamének ‚Kacper‘ se může použít k ozdobení zahradních plotů, záhonů nebo jako okrasná rostlina v květináčích. Může být také použit k vytvoření živého plotu nebo k oplocení. Jeho květy jsou atraktivní a mohou přidat krásu a barvu do zahrady. Plamének ‚Kacper‘ je také vhodný pro pěstování v květináčích. Jeho květy mohou být vidět po celé léto a dodají krásu a barvu do interiéru. Jeho listy jsou také velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření zelené stěny.

Botanický popis

Plamének ‚Kacper‘ (Clematis 'Kacper') je vytrvalá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkým okrajem a na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou velké, bílé s fialovými skvrnami, až 8 cm v průměru. Květy se objevují od června do září. Plody jsou malé, bílé, kulaté bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry. Je to nenáročná rostlina, která preferuje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu.

Původ a rozšíření Plamének ‚Kacper‘

Plamének „Kacper“ (Clematis 'Kacper') je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v Polsku. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 2006 a byla pojmenována na počest významného polského botanika Kacpra Wojciechowského. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou nádhernou barvu květů, která se mění od tmavě fialové až po světle růžovou. Květy jsou velké až do průměru 8 cm a mají 5 lístků. Listy jsou středně zelené a vejčité. Rostlina dorůstá do výšky až 3 metry a je velmi odolná vůči chorobám. Plamének „Kacper“ se pěstuje po celém světě a je oblíbený pro svou nádhernou barvu květů a odolnost vůči chorobám. Je to oblíbená volba pro pěstitele, kteří hledají nádhernou a odolnou rostlinu do svých zahrad.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Kacper‘