Vyberte stránku

Plamének horský ‚Rubens‘

Latinský název Clematis montana 'Rubens'

Popis rostliny

Plamének horský ‚Rubens‘ (Clematis montana 'Rubens') je vytrvalá rostlina, která může dosahovat výšky až 4 metry. Listy jsou vejčité až eliptické, zelené barvy. Květy jsou velké, s průměrem až 8 cm, a mají tmavě růžovou barvu. Kvete od května do července. Plamének horský je nenáročná rostlina, která se dobře daří na slunných stanovištích s dobře odvodněnou půdou. Je vhodný pro živé ploty, lemování cest nebo jako okrasná rostlina v zahradě.

Jak pěstovat Plamének horský ‚Rubens‘

Plamének horský ‚Rubens‘ je velmi dekorativní rostlina, která může být pěstována ve většině zahrad. Je to nenáročná rostlina, která může růst až do výšky 3 metrů. Její květy jsou sytě červené až fialové barvy a kvetou od června do září. Plamének horský ‚Rubens‘ může být pěstován ve všech typů půd, ale nejlépe se mu daří na slunném stanovišti s dobře odvodněnou půdou. Může být pěstován ve skupinách nebo jako solitéra. Plamének horský ‚Rubens‘ by měl být pravidelně zaléván a hnojen. Jeho kořeny by měly být chráněny před přímým slunečním svitem a větrem. Rostlina by měla být také pravidelně řezána, aby se udržela její kompaktní forma. Plamének horský ‚Rubens‘ je odolný vůči mrazu až do -15°C. Jeho semena mohou být vysévána na jaře nebo na podzim.

Využití Plamének horský ‚Rubens‘

Plamének horský ‚Rubens‘ (Clematis montana 'Rubens') je vytrvalá rostlina, která se hodí do širokého spektra zahradních prostředí. Je to nenáročná rostlina, která může růst až do výšky 8 metrů. Má kompaktní, hustou korunu a květy, které se objevují od dubna do června. Květy jsou jasně červené a mají velké, bílé okvětní lístky. Plamének horský ‚Rubens‘ je vhodný pro použití ve skupinových výsadbách, na okrajích zahradních cest nebo na okrajích zahradních zdí. Může být také použit jako okrasná rostlina v kontejneru. Plamének horský ‚Rubens‘ je také vhodný pro použití v oblastech s nízkou úrovní světla, protože je odolný vůči stínu. Je to také nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo zalévání a živin. Plamének horský ‚Rubens‘ je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům. Je to také velmi odolná rostlina, která může snášet i mrazy až do -15 °C.

Botanický popis

Plamének horský 'Rubens' je vytrvalá, popínavá rostlina s dřevnatou lodyhou. Dorůstá výšky až 3 metry. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické, na bázi srdčité, na okraji zubaté. Květy jsou velké, jednotlivé nebo ve skupinách po 3 až 5 kusech, červené, s bílými skvrnami. Kvete od června do září. Plodem je nažka. Plamének horský 'Rubens' je vhodný pro pěstování na slunných až polostinných místech. Vyžaduje vlhkou, propustnou, hlinitopísčitou půdu. Je odolný vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Plamének horský ‚Rubens‘

Plamének horský 'Rubens' je kříženec mezi druhy Clematis montana a Clematis alpina. Tato rostlina byla vyšlechtěna v Anglii v roce 1885. Od té doby se stala oblíbenou mezi pěstiteli květin. Plamének horský 'Rubens' je nyní rozšířen po celém světě. Je to oblíbená rostlina pro její nádherné květy a snadnou péči. Roste dobře ve většině klimatických podmínek a je odolný vůči mrazu. Je to oblíbená rostlina pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit nádhernou květinovou zahradu.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének horský ‚Rubens‘