Vyberte stránku

Plamének ‚Hania‘

Latinský název Clematis 'Hania'

Popis rostliny

Plamének ‚Hania‘ (Clematis 'Hania') je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, modrofialovými květy. Květy se objevují od června do září a mají průměr až 10 cm. Listy jsou střídavé, vejčité až eliptické a mají tmavě zelenou barvu. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a je vhodná pro použití jako okrasná rostlina. Plamének 'Hania' je odolný vůči mrazu až do -20 °C. Je to nenáročná rostlina a vyžaduje jen mírnou zálivku.

Jak pěstovat Plamének ‚Hania‘

Plamének ‘Hania’ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými jasně fialovými květy. Je to středně velká rostlina, která dosahuje výšky až 3 metry. Je to poměrně nenáročná rostlina, která může být pěstována ve většině zahradních prostředí. Pěstování: Plamének ‘Hania’ má rád slunné stanoviště s dobrou drenáží. Při pěstování na místech s méně slunečním světlem může být rostlina méně kvetoucí. Rostlina by měla být pravidelně zalévána a hnojena. Je důležité, aby byla rostlina chráněna před silným větrem. Šíření: Plamének ‘Hania’ může být šířen buď řízkováním nebo odnožemi. Řízkování je nejjednodušší způsob šíření, kdy se řízky umístí do substrátu a čeká se, až se kořeny objeví. Odnože mohou být také použity k šíření rostliny, ale musí být správně zakořeněny. Péče: Plamének ‘Hania’ potřebuje pravidelnou péči, aby byl zdravý a kvetoucí. Rostlina by měla být pravidelně zalévána a hnojena. Je důležité, aby byla rostlina chráněna před silným větrem. V zimě by měla být rostlina pokryta mulčem nebo jiným ochranným materiálem, aby byla chráněna před mrazem.

Využití Plamének ‚Hania‘

Plamének „Hania“ je vytrvalá rostlina, která se používá k vytvoření nádherných a barevných okrasných zahrad. Jeho květy jsou velké, bílé a mají červené skvrny. Kvete od června do září. Plamének „Hania“ může být použit k vytvoření živého plotu nebo k obložení zdi. Může být také použit k vytvoření okrasného prvku ve vaší zahradě. Jeho květy jsou ideální pro vytváření kontrastu s jinými barvami a tvarům. Plamének „Hania“ je také vhodný pro použití v květináčích. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení balkonu nebo terasy. Plamének „Hania“ je také vhodný pro použití v zahradních aranžmá. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření nádherného a barevného pozadí. Plamének „Hania“ je také vhodný pro použití v kombinaci s jinými druhy rostlin. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření nádherného a barevného pozadí.

Botanický popis

Plamének ‘Hania’ je vytrvalá rostlina s hustými, převislými větvemi. Jeho listy jsou vejčité až eliptické, zelené barvy s bílými skvrnami. Květy jsou velké, bílé barvy s fialovými skvrnami. Květy se objevují od června do září. Plamének ‘Hania’ má rád slunné stanoviště a vyžaduje lehkou, úrodnou, propustnou půdu. Rostlina je nenáročná na péči a je odolná vůči mrazu.

Původ a rozšíření Plamének ‚Hania‘

Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Hania‘