Vyberte stránku

Plamének ‚Best Wishes‘

Latinský název Clematis 'Best Wishes'

Popis rostliny

Plamének ‚Best Wishes‘ (Clematis 'Best Wishes') je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými květy. Květy mají tmavě fialovou barvu a jsou obklopeny bílými okvětními lístky. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry a její květy se objevují od června do září. Plamének ‚Best Wishes‘ je nenáročný na pěstování a je vhodný pro většinu typů půd. Nejlépe se mu daří ve slunném stanovišti s dostatečnou vlhkostí.

Jak pěstovat Plamének ‚Best Wishes‘

Plamének ‘Best Wishes’ je krásná, vytrvalá rostlina s jasně fialovými květy. Je to skvělá volba pro přidání barvy a textury do vaší zahrady. 1. Vyberte si místo: Plamének ‘Best Wishes’ potřebuje slunné až polostinné místo s dobře odvodněnou půdou. 2. Připravte půdu: Před vysazením plaménku ‘Best Wishes’ přidejte do půdy kompost nebo rašelinu, aby byla půda živnější a lehčí. 3. Vysaďte rostlinu: Plamének ‘Best Wishes’ se nejlépe daří ve skupinách, takže jej vysaďte ve vzdálenosti asi 30 cm od sebe. 4. Zalévejte: Plamének ‘Best Wishes’ potřebuje bohatou zálivku, zejména v období sucha. 5. Hnojení: Plamének ‘Best Wishes’ potřebuje pravidelné hnojení, aby mohl růst a kvést. Použijte kvalitní hnojivo pro okrasné rostliny. 6. Štěpování: Plamének ‘Best Wishes’ se může každoročně štěpit, aby byl zdravý a silný. 7. Ořezávání: Plamének ‘Best Wishes’ by měl být ořezáván po skončení kvetení, aby se podpořila produkce nových květů.

Využití Plamének ‚Best Wishes‘

Plamének ‚Best Wishes‘ (Clematis 'Best Wishes') je krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Její květy jsou velké, sytě růžové a plné. Kvete od června do září. Je to vynikající volba pro okrasnou zahradu, protože může růst až do výšky 3 metrů. Může být použit jako samostatná rostlina nebo jako doplněk k jiným okrasným rostlinám. Plamének ‚Best Wishes‘ je také skvělou volbou pro přidání barevnosti do zahrady. Může být použit k obložení plotu nebo jako okrasný prvek na terase. Jeho květy jsou také vhodné pro řez a mohou být použity k vytvoření krásných aranžmá.

Botanický popis

Plamének 'Best Wishes' je vytrvalá rostlina s krásnými, velkými, sytě fialovými květy. Květy mají šest okvětních lístků a jsou obklopeny bílými, kopinatými listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 3 metry a její květy se objevují od června do září. Plamének 'Best Wishes' je odolný vůči mrazu až do -25°C. Je to nenáročná rostlina, která preferuje slunné stanoviště a úrodnou, dobře odvodněnou půdu. Může být použit jako solitérní rostlina nebo ve skupinách.

Původ a rozšíření Plamének ‚Best Wishes‘

Plamének Best Wishes je hybridní odrůda plaménku, která byla vyšlechtěna v roce 2002 v Anglii. Tato odrůda je křížencem mezi Clematis 'Ville de Lyon' a Clematis 'Jackmanii'. Je to středně velký keř s hustou, kompaktní korunou. Květy jsou velké, měří asi 10 cm v průměru a mají tmavě fialovou barvu s bílými skvrnami. Plamének Best Wishes je oblíbenou volbou pro zahradníky po celém světě. Jeho krásné květy a nenáročná péče ho činí populárním mezi milovníky rostlin. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 stupňů Celsia a je schopna růst v širokém rozmezí půdních podmínek. Je to vytrvalá rostlina, která může žít až 20 let. Plamének Best Wishes je oblíbenou volbou pro zahradníky po celém světě. Jeho krásné květy a nenáročná péče ho činí populárním mezi milovníky rostlin. Rostlina je dostupná ve většině obchodů se zahradnickými potřebami a její semena lze zakoupit online. Je to oblíbená rostlina pro použití v okrasných zahradách, na terasách a balkonech.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének ‚Best Wishes‘