Vyberte stránku

Plamének armandův ‚Snowdrift‘

Latinský název Clematis armandii 'Snowdrift'

Popis rostliny

Plamének armandův 'Snowdrift' je vytrvalá rostlina s bílými květy, které se objevují na jaře. Květy jsou velké až 8 cm v průměru a mají 4-5 lístků. Listy jsou zelené, vejčité a lesklé. Rostlina může dorůst až do výšky 6 metrů a má ráda slunná stanoviště. Je to odolná rostlina, která je schopná přežít i v chladnějších oblastech. Plamének armandův 'Snowdrift' je ideální pro vytvoření živého plotu nebo pro zdobení zahradních stěn.

Jak pěstovat Plamének armandův ‚Snowdrift‘

Plamének armandův ‚Snowdrift‘ je velmi dekorativní odrůda plaménku, která se vyznačuje bílými květy a silnou vůní. Tento druh je oblíbený pro svou nenáročnost na péči a je vhodný pro pěstování ve většině zahrad. Plamének armandův ‚Snowdrift‘ může růst až do výšky 3 metrů a má rád slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Může být pěstován ve skupinách nebo jako solitérní rostlina. Jeho květy se objevují od dubna do června a jsou bílé s jemným růžovým odstínem. Plamének armandův ‚Snowdrift‘ by měl být zaléván pravidelně, aby se zabránilo přesušení. Rostlina by měla být také hnojena každé dva týdny po dobu růstu. Je také důležité, aby byla rostlina pravidelně okopávána, aby se odstranily všechny odumřelé květy a listy. Plamének armandův ‚Snowdrift‘ je odolný vůči mrazu až do -15°C. V zimě by měla být rostlina chráněna před mrazem pomocí mulče nebo větviček. Plamének armandův ‚Snowdrift‘ je nenáročná rostlina, která je vhodná pro většinu zahrad. Jeho bílé květy a silná vůně dodají vaší zahradě jedinečnou atmosféru.

Využití Plamének armandův ‚Snowdrift‘

Plamének armandův ‚Snowdrift‘ je velmi oblíbená rostlina, která je často používána v zahradách. Je to vytrvalá liana, která může dosáhnout až 5 metrů vysoká. Má bílé květy, které se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -15°C. Plamének armandův ‚Snowdrift‘ je ideální pro použití jako živý plot, protože rychle roste a může dosáhnout vysokého vzrůstu. Může také být použit k ozdobení zahradních stěn, pergol nebo plotů. Jeho bílé květy dodají zahradě jasnou barvu a přidají jí romantický nádech. Plamének armandův ‚Snowdrift‘ je také vhodný pro pěstování ve skupinách nebo ve skupinách s jinými rostlinami. Může být také použit k vytvoření zelených stěn nebo jako přírodního živého plotu. Plamének armandův ‚Snowdrift‘ je také velmi snadno pěstovatelný a je odolný vůči chorobám a škůdcům. Jeho bílé květy jsou navíc velmi atraktivní a mohou přidat zahradě jasnou barvu.

Botanický popis

Plamének armandův ‚Snowdrift‘ je vytrvalá, popínavá rostlina s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté a lesklé. Květy jsou bílé, ve tvaru konvice, s čtyřmi až šesti lístky. Plodem je nažka. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů. Je to jedna z nejpopulárnějších odrůd plaménku armandův.

Původ a rozšíření Plamének armandův ‚Snowdrift‘

Plamének armandův 'Snowdrift' je hybridní odrůda plaménku armandova (Clematis armandii). Tato rostlina pochází z Číny a byla objevena v roce 1887. Od té doby se rozšířila do mnoha zemí, včetně Spojených států amerických. Plamének armandův 'Snowdrift' je velmi oblíbený pro svou nádhernou bílou květenství, které se objevuje na jaře. Rostlina má také silné, lesklé listy a může dosáhnout výšky až 3 metry. Je to vytrvalá rostlina, která může žít až 20 let. Tato rostlina je oblíbená pro svou odolnost vůči chladu a je vhodná pro pěstování v mnoha různých typů půd. Je to také nenáročná rostlina, která nevyžaduje mnoho péče. Plamének armandův 'Snowdrift' je oblíbeným řezaným květem a je často používán jako okrasná rostlina.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének armandův ‚Snowdrift‘