Vyberte stránku

Plamének armandův ‚Apple Blossom‘

Latinský název Clematis armandii 'Apple Blossom'

Popis rostliny

Plamének armandův ‚Apple Blossom‘ je vytrvalá liána s bílými květy, které se objevují na jaře. Květy mají 4 až 6 lístků a jsou obklopeny bohatou zelenou listovou růžicí. Rostlina může dosahovat výšky až 10 metrů a je vhodná pro použití na ploty, zábradlí nebo jako popínavá rostlina. Plamének armandův ‚Apple Blossom‘ je odolný vůči mrazu až do -15 stupňů Celsia a preferuje slunné stanoviště s úrodnou, dobře odvodněnou půdou.

Jak pěstovat Plamének armandův ‚Apple Blossom‘

Plamének armandův ‚Apple Blossom‘ je velmi oblíbená odrůda plaménku, která se vyznačuje svými bílými květy s růžovým nádechem. Rostlina je velmi odolná a snadno se pěstuje. K pěstování plaménku armandův ‚Apple Blossom‘ budete potřebovat slunné místo s dobrou drenáží. Rostlina miluje hodně vody, takže ji zalévejte alespoň jednou týdně. Pokud je to možné, zalévejte ji vodou z dešťového srážení. Plamének armandův ‚Apple Blossom‘ potřebuje hodně živin. Každé dva týdny byste měli rostlinu hnojit tekutým hnojivem pro květiny. Rostlina může být náchylná k chorobám, jako je například plíseň nebo hniloba kořenů. Proto je důležité, abyste rostlinu pravidelně kontrolovali a odstraňovali poškozené části. Plamének armandův ‚Apple Blossom‘ můžete řezat, abyste podpořili jeho růst. Řezy by měly být provedeny nad druhým listem od základny. Pokud se o rostlinu správně staráte, může vám plamének armandův ‚Apple Blossom‘ poskytnout krásné bílé květy s růžovým nádechem po celou sezónu.

Využití Plamének armandův ‚Apple Blossom‘

Plamének armandův ‚Apple Blossom‘ (Clematis armandii 'Apple Blossom') je krásná a nenáročná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to vytrvalá liána s bílými květy, které voní po jablku. Rostlina může růst až do výšky 8 metrů a její květy se objevují od února do dubna. Plamének armandův ‚Apple Blossom‘ je ideální pro použití jako živý plot, na opření o stěny nebo jako okrasná rostlina. Může být také použit k lemování cest nebo jako okrasná rostlina v kontejnerech. Je to také skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit romantickou atmosféru ve své zahradě.

Botanický popis

Plamének armandův ‚Apple Blossom‘ je vytrvalá liana s dlouhými, převislými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté a na líci lesklé. Květy jsou bílé, až růžové, s červenými žilkami, 4-6 cm velké, s 4-5 lístky. Plodem je nažka. Rostlina kvete od dubna do června. Plamének armandův 'Apple Blossom' je odolný vůči mrazu až do -15°C. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do skupinových výsadeb, na opory nebo do živých plotů. Vyžaduje slunné stanoviště a propustnou, vlhkou, humózní půdu.

Původ a rozšíření Plamének armandův ‚Apple Blossom‘

Plamének armandův ‚Apple Blossom‘ (Clematis armandii 'Apple Blossom') je vytrvalá rostlina, která pochází z čeledi Ranunculaceae. Pochází z čínských a japonských horských oblastí a byla objevena v roce 1887. Tato rostlina se dnes pěstuje po celém světě, zejména ve Středozemní oblasti, kde je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a krásné květy. Roste dobře ve všech typů půd, ale nejlépe se daří na slunných místech s dobře odvodněnou půdou. Plamének armandův ‚Apple Blossom‘ je oblíbený pro své bílé květy, které se objevují na jaře a trvají až do léta. Květy jsou obvykle 2-3 palce široké a mají růžové nebo fialové okvětní lístky. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Tato rostlina je obvykle používána jako okrasná rostlina pro zahradu nebo jako živý plot. Může být také použita jako popínavá rostlina, která může růst až do výšky 10 stop.
Katalog » Popínavé rostliny » Plamének armandův ‚Apple Blossom‘