Vyberte stránku

Eragrostis spectabilis

Latinský název

Popis rostliny

Eragrostis spectabilis je trávníková tráva, která je původem z Jižní Ameriky. Je to vytrvalá tráva s dlouhými, tenkými stonky a listy, které jsou ve tvaru srdce. Květy jsou malé a bílé, obvykle se objevují v červenci a srpnu. Rostlina může růst až do výšky 1,2 metru a její kořeny jsou velmi silné a odolné. Eragrostis spectabilis je oblíbená pro svou schopnost rychle se šířit a vytvářet husté trsy. Je to ideální tráva pro použití na golfových hřištích, ve sportovních areálech a na zahradách.

Jak pěstovat Eragrostis spectabilis

Eragrostis spectabilis je trávovitá rostlina, která se používá jako okrasná tráva. Je to vytrvalá tráva s nízkou růstovou rychlostí, která má krásné zelené listy a žluté květy. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu a je schopna růst na mnoha druzích půd. Pěstování Eragrostis spectabilis je snadné. Nejprve je třeba vybrat vhodné místo pro pěstování. Mělo by být slunné až polostinné a mít dobrou drenáž. Půda by měla být hluboká, bohatá na živiny a mírně kyselá. Semena Eragrostis spectabilis můžete zasít na jaře nebo na podzim. Semena se zasévají do hloubky 1 cm a je třeba je udržovat vlhké. Rostlina by měla být zalévána každý den, aby se zabránilo vysychání. Eragrostis spectabilis může být také řezána. Pro nejlepší výsledky by měla být řezána alespoň jednou za měsíc. To pomůže udržet rostlinu zdravou a kompaktní. Eragrostis spectabilis je odolná rostlina, která může být pěstována v mnoha různých podmínkách. Je to krásná tráva, která dodá vaší zahradě krásu a texturu.

Využití Eragrostis spectabilis

Eragrostis spectabilis je druh trávy, který se používá jako okrasná rostlina. Je to oblíbená tráva pro vytváření zelených ploch a živých plotů. Je to také oblíbená tráva pro použití v krajinářských projektech. Eragrostis spectabilis může být také použita jako potrava pro hospodářská zvířata, jako jsou ovce a kozy. Rostlina je také vhodná pro výrobu biopaliv. Může být také použita jako mulčovací materiál pro ochranu půdy.

Botanický popis

Eragrostis spectabilis je trávovitá, vytrvalá bylina s dlouhými, přímými, vzpřímenými stonky. Listy jsou vejčité až obvejčité, na okraji zubaté, až 8 cm dlouhé a 2 cm široké. Květy jsou lila až fialové, uspořádané do hroznovitých květenství. Plodem je černá, lesklá, vejčitá až obvejčitá nažka. Rostlina může dosahovat výšky až 1 m. Eragrostis spectabilis je rozšířená po celém světě, nejčastěji se vyskytuje v tropických a subtropických oblastech.

Původ a rozšíření Eragrostis spectabilis

Eragrostis spectabilis je druh trávy, který pochází z jižní Afriky. Rostlina se vyskytuje v oblastech s teplým a vlhkým podnebím, jako jsou například tropické a subtropické oblasti. Rostlina se běžně vyskytuje v oblastech od jihovýchodní Asie až po Austrálii. Eragrostis spectabilis je nenáročná rostlina, která může růst na různých typech půd, včetně písčitých, hlinitých a štěrkovitých půd. Rostlina je odolná vůči suchu a může růst i ve stínu. Eragrostis spectabilis se často používá jako okrasná rostlina a je oblíbená pro své jasně zelené listy a květy. Květy jsou bílé nebo růžové a plody jsou malé, černé a lesklé. Rostlina je také využívána jako potravina pro hospodářská zvířata.
Katalog » Okrasné traviny » Eragrostis spectabilis