Vyberte stránku

Brslen Fortuneův ‚Minima Alba‘

Latinský název Euonymus fortunei 'Minima Alba'

Popis rostliny

Brslen Fortuneův ‚Minima Alba‘ je malá, trnitá, opadavá rostlina s bílými květy. Je to nízký keř, který dorůstá výšky jen asi 0,5-1 m. Listy jsou tmavě zelené a mají obloukovitý tvar. Květy jsou bílé a mají 4 lístky. Plody jsou červené a mají tvar tobolky. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C. Je to vynikající volba pro živé ploty a okrasné zahrady.

Jak pěstovat Brslen Fortuneův ‚Minima Alba‘

Brslen Fortuneův ‚Minima Alba‘ je malá, stálezelená keřovitá rostlina, která se vyskytuje v Číně a Japonsku. Je to nízký, hustý keř s bílými, krémovými květy, které se objevují na jaře. Listy jsou tmavě zelené, oválné a lesklé. Pěstování Brslenu Fortuneův ‚Minima Alba‘ je snadné a je vhodný pro použití v řadě různých zahradních projektů. Je to odolná rostlina, která může růst v plném slunci nebo ve stínu. Může růst ve vlhkých nebo suchých půdách, ale preferuje lehčí, úrodnou půdu. Brslen Fortuneův ‚Minima Alba‘ může být řezán do požadovaného tvaru a velikosti. Je to skvělá volba pro vytvoření živého plotu nebo pro vytvoření zón oddělení v zahradě. Je důležité, abyste rostlinu pravidelně zalévali a udržovali ji v dobrém stavu. Je také důležité, abyste pravidelně odstraňovali odumřelé nebo poškozené listy a větve. To pomůže udržet rostlinu zdravou a silnou.

Využití Brslen Fortuneův ‚Minima Alba‘

Brslen Fortuneův ‚Minima Alba‘ je vytrvalá, nízkorostoucí rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina. Její bílé květy a světle zelené listy jsou velmi dekorativní a dodávají zahradě jemnost. Rostlina může být použita jako živý plot, neboť její vzrůst je velmi nízký. Může být také použita jako okrasná rostlina v záhonech nebo na okraji zahrad. Její odolnost vůči chladu a suchu ji činí vhodnou pro použití v oblastech s drsným klimatem. Rostlina je také velmi odolná vůči škůdcům a nemocem.

Botanický popis

Brslen Fortuneův ‚Minima Alba‘ je stálezelená, trnitá keřovitá rostlina, která dosahuje výšky až 1,2 metru. Listy jsou malé, vejčité, s bílými skvrnami a špičatými okraji. Květy jsou bílé, malé a sestavené do malých květenství. Plody jsou oranžové, kulaté a obsahují červené semínka. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do zahrad, parků a na okrasné záhony.

Původ a rozšíření Brslen Fortuneův ‚Minima Alba‘

Brslen Fortuneův ‚Minima Alba‘ (Euonymus fortunei 'Minima Alba') je druh brslenu, který pochází z Číny. Jeho původní oblast rozšíření se nachází v provinciích Zhejiang a Jiangsu. Rostlina byla poprvé popsána v roce 1875 britským botanikem Robertem Fortunem. Tato rostlina se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost vůči chorobám. Je to nízkorostoucí keř, který může dosahovat výšky až 1 metr. Listy jsou malé, oválné a lesklé. Květy jsou bílé a plody jsou oranžové. Brslen Fortuneův ‚Minima Alba‘ je oblíbenou okrasnou rostlinou, která se často používá k vytváření živých plotů nebo keřů. Může být také použit jako solitérní rostlina. Je to nenáročná rostlina, která dobře snáší sucho a může růst na slunných i polostinných místech.
Katalog » Popínavé rostliny » Brslen Fortuneův ‚Minima Alba‘