Vyberte stránku

Bezkolenec rákosovitý

Latinský název Molinia arundinacea subsp. arundinacea

Popis rostliny

Bezkolenec rákosovitý je vytrvalá tráva, která může dosahovat výšky až 2 metry. Má silné, přímé stonky s hustou, lesklou zelenou listovou čepelí. Listy jsou vejčité nebo obvejčité, s hladkými okraji a špičatými konci. Květy jsou malé, bílé a uspořádané do dlouhých, úzkých lat. Květy se objevují od června do září. Plodem je nažka. Bezkolenec rákosovitý je oblíbenou dekorativní trávou, která je vhodná pro vytváření pozadí a vyplňování velkých ploch.

Jak pěstovat Bezkolenec rákosovitý

Bezkolenec rákosovitý je trvalka, která se vyskytuje v Evropě, Asii a Severní Americe. Roste ve vlhkých lesích, na loukách a na okrajích polí. Je to vytrvalá bylina s vysokou, štíhlou stonkovou částí až do výšky 1,5 metru. Listy jsou zelené, podlouhlé až eliptické, s bílými skvrnami. Květy jsou malé, bílé až růžové. Pěstování bezkolence rákosovitého je snadné. Nejlépe se mu daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Můžete jej pěstovat ve skupinách nebo jako solitérní rostlinu. Bezkolenec rákosovitý je nenáročný na péči a vyžaduje jen mírnou zálivku. Je důležité, abyste pravidelně odstraňovali odumřelé listy a stonky, abyste udrželi rostlinu zdravou a silnou. Každoroční prořezávání je také doporučeno, aby se rostlina udržela v kompaktním tvaru. Bezkolenec rákosovitý je odolný vůči mrazu až do -20 °C, takže je vhodný pro pěstování v oblastech s chladným podnebím.

Využití Bezkolenec rákosovitý

Bezkolenec rákosovitý je vysoce ceněná trvalá tráva, která se často používá jako okrasná rostlina. Jeho vysoké, husté a vzpřímené stonky jsou ideální pro vytvoření pozadí a mohou být použity k vytvoření zelených stěn nebo živých plotů. Rostlina je také vhodná pro vytvoření zelených stínů a může být použita k vytvoření zelených stěn nebo živých plotů. Bezkolenec rákosovitý je také vhodný pro vytváření zelených stínů a může být použit k vytvoření zelených stěn nebo živých plotů. Rostlina je také vhodná pro použití ve vodních nádržích, jezírcích nebo jiných vodních úpravách. Může být také použita k vytvoření zelených stěn nebo živých plotů. Bezkolenec rákosovitý je také vhodný pro použití v zahradách, parku nebo jiných veřejných prostorách.

Botanický popis

Bezkolenec rákosovitý je trsnatá, vytrvalá bylina s vysokou, větvenou lodyhou. Lodyha je obvykle vysoká od 0,5 do 2 metrů a má hladkou, lesklou pokožku. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, na okraji zubaté nebo celokrajné, až 10 cm dlouhé a 2-4 cm široké. Květy jsou drobné, zelené až žluté, uspořádané do hroznovitých květenství. Plody jsou malé, černé, kulovité až vejčité, s jedním semínkem. Rostlina kvete od června do srpna. Bezkolenec rákosovitý je rozšířen po celé Evropě a Asii.

Původ a rozšíření Bezkolenec rákosovitý

Bezkolenec rákosovitý je druh trávy, který pochází z Evropy a Asie. Jeho domovinou je většina střední a severní Evropy, stejně jako části Asie. Rostlina se rozšířila do Severní Ameriky, kde se dnes pěstuje v mnoha oblastech. Bezkolenec rákosovitý se také pěstuje v Austrálii a Novém Zélandu. Rostlina je oblíbená pro svou nenáročnost a schopnost růst v různých podmínkách. Může růst ve vlhkých i suchých oblastech, a to i na místech s nízkou úrodou.
Katalog » Okrasné traviny » Bezkolenec rákosovitý