Vyberte stránku

Austrostipa tenuifolia

Latinský název

Popis rostliny

Austrostipa tenuifolia je tráva z čeledi Poaceae, která roste v Austrálii. Roste ve formě malých trsů a může dosáhnout výšky až 30 cm. Listy jsou úzce eliptické až obdélníkovité, s hladkým okrajem a špičatým koncem. Květy jsou bílé nebo světle růžové a mají 4-6 tyčinek. Plodem je nažka. Tato tráva je odolná vůči suchu a vyžaduje jen málo vody. Je to oblíbená tráva pro zahradníky, protože je snadno pěstovatelná a její listy dodávají zahradě strukturu.

Jak pěstovat Austrostipa tenuifolia

Austrostipa tenuifolia je druh trávy, který se pěstuje v Austrálii a Novém Zélandu. Je to nenáročná tráva, která může být pěstována v různých podmínkách. Je to odolná tráva, která může snášet sucho i vysoké teploty. Pěstování Austrostipa tenuifolia je velmi jednoduché. Nejprve si musíte vybrat vhodné místo pro pěstování. Mělo by to být místo, kde je dostatek slunečního svitu a kde je dostatek vody. Pokud je to možné, měli byste trávu zasadit do hlubokého hnojeného substrátu. Když už máte vybrané místo, můžete začít s pěstováním. Trávu můžete zasadit buď do truhlíku nebo do země. Pokud ji zasadíte do truhlíku, měli byste ho naplnit hnojeným substrátem. Pokud ji zasadíte do země, měli byste přidat trochu hnoje a případně i kompostu. Poté, co trávu zasadíte, budete muset dbát na to, aby měla dostatek vody. Tráva potřebuje dostatek vláhy, aby mohla růst. Pokud je to možné, měli byste trávu zalévat alespoň jednou týdně. Austrostipa tenuifolia je tráva, která se může pěstovat v různých podmínkách. Pokud ji budete pěstovat správně, může vám poskytnout krásnou dekoraci vaší zahrady.

Využití Austrostipa tenuifolia

Austrostipa tenuifolia je druh trávy, který se často používá v zahradnictví. Je to nenáročná tráva, která může růst na místech s omezeným světlem a vlhkostí. Je to oblíbená tráva pro vytváření pozadí v zahradách a parkových úpravách. Může být také použita jako živý plot nebo jako okrasná tráva v květináčích. Austrostipa tenuifolia může být také použita jako zelená střecha, protože je odolná vůči suchu a má schopnost snižovat teplotu. Rostlina může být také použita jako potrava pro hospodářská zvířata, jako jsou ovce, kozy a krávy.

Botanický popis

Austrostipa tenuifolia je trávovitá bylina, která dorůstá výšky až 0,5 m. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkým okrajem a na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou malé, bílé a uspořádané do hroznovitých květenství. Plodem je nažka. Rostlina se vyskytuje v Austrálii, Novém Zélandu a na jihu Jižní Ameriky.

Původ a rozšíření Austrostipa tenuifolia

Austrostipa tenuifolia je druh trávy, který se vyskytuje v Austrálii a Novém Zélandu. Roste ve vlhkých oblastech, jako jsou lesy, louky a pastviny. Je to tráva s nízkou růstovou rychlostí, která může dosáhnout výšky až 1,2 metru. Má tenké, štíhlé stonky s malými, kopinatými listy. Květy jsou bílé nebo růžové a mají kopinatý tvar. Austrostipa tenuifolia byla poprvé popsána v roce 1810 německým botanikem Christianem Gottliebem Ludwigem Willdenowem. Od té doby se tento druh trávy rozšířil do mnoha oblastí Austrálie a Nového Zélandu. Roste v oblastech s vlhkým podnebím, jako jsou horské oblasti, lesy a pastviny. Roste také v oblastech s vyšší nadmořskou výškou. Austrostipa tenuifolia je oblíbeným druhem trávy pro použití v zahradách a parkových úpravách. Je to tráva s nízkou růstovou rychlostí, která může být použita jako okrasná tráva nebo jako podestýlka pro zvířata. Je to také oblíbený druh trávy pro použití v krajinářských projektech, jako je vytváření hřebenů, teras a záhonů.
Katalog » Okrasné traviny » Austrostipa tenuifolia