Vyberte stránku

Asarina ‚fialový‘

Latinský název

Popis rostliny

Asarina 'fialový' je vytrvalá, půdopokryvná rostlina s dlouhými, tenkými stonky a malými, kulatými listy. Kvete od června do září s drobnými, fialovými květy. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm a je ideální pro použití v truhlících nebo na okrajích zahrad. Asarina 'fialový' je nenáročná na péči a může růst ve stínu nebo ve slunečním světle. Je to odolná rostlina a je odolná vůči suchu.

Jak pěstovat Asarina ‚fialový‘

Asarina 'fialový' je vytrvalá, lehce rostoucí trvalka s krásnými fialovými květy. Je to nenáročná rostlina, která může být pěstována v mnoha různých druzích půd a klimatických podmínkách. 1. Vyberte si pro pěstování Asariny 'fialový' vhodné stanoviště. Rostlina preferuje slunné až polostinné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. 2. Připravte půdu. Přidejte do ní kompost nebo jinou organickou hmotu, aby byla půda výživnější. 3. Sázejte semena Asariny 'fialový' do připravené půdy. Semena můžete vysévat na jaře nebo na podzim. 4. Udržujte půdu vlhkou, ale ne příliš mokrou. 5. Hnojte Asarinu 'fialový' každé dva až tři týdny. 6. Řežte staré a poškozené výhony, abyste podpořili nový růst. 7. Chraňte Asarinu 'fialový' před mrazem. Pokud je ve vaší oblasti velké mrazivé riziko, můžete ji přikrýt mulčem nebo jiným izolačním materiálem.

Využití Asarina ‚fialový‘

Asarina 'fialový' je vytrvalá rostlina, která může být použita jako okrasná rostlina. Jeho fialové květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení zahrad, teras nebo balkonů. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může růst ve většině typů půd. Asarina 'fialový' je také velmi odolný vůči škůdcům a chorobám, což z něj činí skvělou volbu pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu.

Botanický popis

Asarina 'fialový' je stálezelená, popínavá rostlina s dlouhými, tenkými lodyhami, které se mohou vyvinout až do délky 3 metrů. Listy jsou eliptické, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou malé, fialové a mají 5 lístků. Plody jsou malé, černé bobule. Rostlina může být pěstována ve skupinách nebo jako solitérní rostlina. Asarina 'fialový' je nenáročná na péči a je odolná vůči chorobám.

Původ a rozšíření Asarina ‚fialový‘

Asarina 'fialový' je hybridní odrůda rostliny Asarina, která je přirozeně rozšířena v jižní Evropě a severní Africe. Tato odrůda byla vyšlechtěna pro její nádherné fialové květy a je oblíbená pro svou odolnost vůči suchu. Roste dobře ve středních až jižních oblastech Spojených států a je často používána jako okrasná rostlina. Je to nenáročná rostlina, která může být pěstována v truhlících nebo ve volné půdě. Asarina 'fialový' je oblíbená pro svou schopnost rychle růst a pro svou nenáročnost na údržbu.
Katalog » Popínavé rostliny » Asarina ‚fialový‘